Strona główna > Prowadzenie kwiaciarni > Przyciągnąć oko klienta – merchandising w praktyce cz.II

Planując ekspozycję, celem powinno być przede wszystkim ograniczenie do minimum, które będzie czytelne dla oka klienta.

Dokładnie taką konsekwencją wykazało się Gospodarstwo Szkółkarskie Sadzonkiwp9.pl. Na stanowisku należącym do firmy, która zajmuje się produkcją materiału szkółkarskiego przedstawiono grupy roślin składające się jedynie z kilku egzemplarzy. Wyeksponowano je na białym tle. Jaki efekt uzyskano? Dzięki czytelności oraz przejrzystości układu możliwe było zapoznanie się z ofertą firmy bez najmniejszych problemów. Działkowicz, który będzie na targach będzie kierował swoją uwagę na to, jak wyglądają rośliny. Z kolei w przypadku profesjonalisty właśnie taka ekspozycja sprawi, że materiał szkółkarski będzie mógł zostać oceniony naprawdę bardzo szybko. Pod uwagę będzie można wziąć pokrój, rozkrzewienie, a nawet to, jak wybarwione są liście.

Przedstawiciele firmy nie szukali daleko materiałów, z pomocą których można było wykonać ekspozycję. W roli kloszy do ekspozycji wystąpiły czarne doniczki produkcyjne. Stolik wykonano ze skrzynek, które każdego dnia wykorzystywane są w gospodarstwie. Dzięki temu rośliny mogły zostać zaprezentowane w ich naturalnym środowisku – wśród tych materiałów, które obecne są na każdym etapie produkcji. W polskiej branży ogrodniczej coraz więcej mówi się o ogrodach wertykalnych oraz tak zwanych zielonych ścianach. Te systemy uprawy roślin zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz cieszą się coraz większą popularnością.

Wiele osób zastanawia się nad tym, co jest w nich odkrywczego. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się tam, gdzie nie ma miejsca, aby wykonać klasyczne nasadzenia. Firma Marmil przedstawiła propozycję modułowych pojemników, które idealnie nadają się do ustawienia pionowego. Co ważne, system ten pozwala na to, aby rośliny wyjmować razem z doniczkami, w których zostały zasadzone. Większość rozwiązań pozwalających na zakładanie zielonych ścian, które dostępne były do tej pory nie dawała takiej możliwości. Taka składająca się z modułów konstrukcja idealnie sprawdzi się także w kwiaciarni.